Nasz proces produkcyjny, oparty na stale rozbudowywanym zapleczu technicznym i czystym, powtarzalnym odpadzie poprodukcyjnym, pozwala nam na wytwarzanie regranulatów i compoundów, znajdujących zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach wtrysku oraz wytłaczania.
W recepturach uwzględniamy przygotowywanie blend i mieszanek o ujednoliconym charakterze, których właściwości możemy modyfikować dzięki proporcjonalnemu łączeniu surowców i doborowi dodatków, modyfikatorów i wypełniaczy.

Jakość i powtarzalność produkcji prowadzimy pod nadzorem własnego laboratorium zakładowego.

Zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Wszelkich odpowiedzi udzielimy w formie telefonicznej bądź mailowej:
     tel: (58) 671 05 39                    tel kom: +48 793 533 333                   e-mail: info@argusjm.pl lub laboratorium@argusjm.pl

Stała kontrola parametrów gwarantem jakości

Od 2015 roku znaczącą komórkę organizacyjną naszej firmy stanowi laboratorium zakładowe, umożliwiające przeprowadzanie kompleksowych badań pozwalających na stałą kontrolę jakości produkcji. Testy przeprowadzamy na każdym etapie zatwierdzenia materiału – analizujemy surowce i materiały przychodzące, testujemy materiał podczas produkcji i weryfikujemy wyrób gotowy przed dopuszczeniem do wysyłki i certyfikacją partii.

Umiejętnie wykorzystujemy wiedzę czerpaną z otoczenia firmy – współpracujemy z działami jakościowymi Klientów, zewnętrznymi laboratoriami i jednostkami badawczymi.

Wszelkich pomiarów dokonujemy na legalizowanym wyposażeniu kontrolno-pomiarowym w oparciu o wypracowane wewnętrzne metody badań oraz obowiązujące normy. Nieustannie dążymy do udoskonalania i poszerzania zakresu badań laboratoryjnych.

Wykaz przeprowadzanych badań laboratoryjnych

RODZAJ BADANIA STANDARD
     Identyfikacja tworzyw w podczerwieni FTIR wewnętrzny
     Masowy (MFR) i objętościowy (MVR) wskaźnik szybkości płynięcia PN-EN ISO 1133-1, PN-EN ISO 1133-2
     Zawartość wypełniaczy w tworzywie PN-EN ISO 3451-1, PN-EN ISO 3451-4
     Gęstość właściwa tworzyw nieporowatych PN-EN ISO 1183-1
     Zawartość wilgoci w tworzywie wewnętrzny, na podst. ASTM D6980-17
     Temperatura topnienia (mięknienia) tworzyw wewnętrzny

Zobacz jak działamy         zobacz więcej